Wynik badania histopatologicznego materiału z wycinka zgięcia odbytniczo-esiczego

Otrzymałam wynik i nie wiem jak to rozumieć. Serrated adenoma(neoplasia intraepitehlialis gradus minoris). Excisio copleta-esica,zstępnica,wstępnica {M-09400} Adenoma tubulare cum neoplasia intraepithelialis gradus maioris/adenocarcinoma G1(zmiana ograniczona do śluzówki){M-8211/0}.Exciso completa-wstępnica(M-09400).Adenoma villosum cum neoplasia intraepitthelialis gradus minoris et gradus maioris(materiał rozfragmentowany)zgiecie odbytniczo- esicze. Co jest do operacji chirurgicznej Do

Aleksander Ropielewski

Usunięto siedzącego gruczolaka ząbkowanego, gruczolakoraka ograniczonego do śluuzówki oraz gruczolaka cewkowego. Usunięcie zmian jest jednocześnie lecznicze. Wymaga Pani jednak kontrolnego badania kolonoskopowego za 3-6 miesięcy.