Wynik badania histopatologicznego odbytnicy

Dostałam wyniki wycinka histopatologicznego odbytnicy prosze o interpretacje, wizytę u swojego lekarza mam końcem maja. Wyniki badania: drobne fragmenty błony śluzowej jelita grubego o nieco nieregularnie rozmieszczonych gruczołach. Na terenie obrzękłej blaszki właściwej widoczny nieznaczny przewlekły naciek zapalny i pojedyncze zgniecione grudki chłonne.

Piotr Pilarski

W opisie nie ma nic charakterystycznego. Bez zbadania nie jestem w stanie nic powiedzieć.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc coś więcej powiedzieć konieczne jest poznanie historii medycznej pacjenta. Wynik wskazuje na stan zapalny, którego czas trwania jest przewlekły ale nie jest zbyt bardzo nasilony. Nic więcej powiedzieć nie można. Jeżeli lekarz prowadzący jest dostępny dopiero w maju to proponuję udać się do lekarza rodzinnego, aby po przeanalizowaniu wszystkich danych można byłoby coś więcej powiedzieć.