Wynik badania histopatologicznego po histeroskopii

Niedawno byłam u lekarza ginekologa i stwierdzono u mnie polip endometrialny. Obecnie jestem po histeroskopii. Odebrałam właśnie wyniki histopatologiczne i nie wiem czy są one prawidłowe. Brzmią następująco: średnio obfite fragmenty endometrium z obrazami wydzielania.

Witam serdecznie!

Polip endometrialny to miejscowy, rozrost błony śluzowej wyściełającej jamę macicy. Są to zazwyczaj zmiany łagodne, które mogą nie powodować żadnych objawów, lub objawy w postaci nadmiernych krwawień miesiączkowych, krwawień międzymiesiączkowych lub krwawień z macicy po menopauzie.

Histeroskopia jest najlepszą metodą zarówno w diagnostyce polipów jak i w ich usunięciu. Usunięty wycięty materiał wysyła się do badania histopatologicznego.

Wynik badania hist-pat u Pani nie budzi niepokoju.

Wskazana jest teraz obserwacja u lekarza ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!