Wynik badania histopatologicznego po histeroskopii u 39-latki

Miałam zabieg histeroskopii, łyżeczkowanie kanału szyjki i jamy macicy. Odebrałam wynik a wizyta u lekarza za 2 tyg. Czy to coś niepokojącego?: 1. drobne fragmenty nabłonka endocerwikalnego z odczynem zapalnym oraz fragmenty włóknistego podścieliska 2. endometrium proliferacyjne Mam bardzo obfite, niemalże krwotoczne okresy, bardzo skrzepliwe, zwykle 5-7 dniowe ale bardzo regularne.

Małgorzata Panek

W pobranych fragmentach występują prawidłowe tkanki. Opisano jedynie niewielki odczyn zapalny we fragmencie pobranym z szyjki macicy. Nie ma powodu do niepokoju.
Proszę pokazać wyniki podczas wizyty u lekarza.
Pozdrawiam