Wynik badania histopatologicznego po łyżeczkowaniu jamy macicy w 10 tygodniu ciąży

Witam. Miałam zabieg łyżeczkowania w 10 tygodniu ciąży. Serduszko przestało bić. Na wyniku badania histopatologicznego jest wynik że część kosmków silnie obrzękła, z obecnością tzw. cystern i ogniskowymi proliferacjami trofoblastu. Koniecznie oznaczenie poziomu HCG. Bardzo proszę o pomoc. Co to oznacza?

Lek. Katarzyna Szymczak

Z opisu wynika, że przyczyną poronienia był zaśniad groniasty, który powstaje w wyniku nieprawidłowego zapłodnienia komórki jajowej. Proszę zgodnie z zaleceniem skontrolować poziom BHCG - ocena czy zmiana została usunięta w całości i skonsultować się z ginekologiem.
Pozdrawiam