Wynik badania histopatologicznego po łyżeczkowaniu z powodu poronienia

CO oznacza wynik histopatologiczny po łyzeczkowaniu-polipowate fragmenty endocervix i endometrium o cechach zahamowanej proliferacji,fragmenty tkanki myofibromatycznej,obfite skupienia śluzu,drobne strzepki nabłonka powierzchownego endocervix,brak tkanek,które odpowiadałyby resztkom po poronieniu

Faktycznie w badaniu hist-pat brak potwierdzenia, że była ciąża (brak kosmków, brak elementów doczesnej endometrium itp). Pomijając ten fakt, można powiedzieć, że wynik hist-pat jest zadowalający. Pozdrawiam