Wynik badania histopatologicznego po mastektomii

Witam. Moja mama miała niedawno zabieg usunięcia piersi lewej z węzłami. Przed zabiegiem miała biopsje Magnum i 6 cyklów chemioterapii. Guz zmniejszył się chyba z 5x3 do 3x2 cm. Proszę o interpretację lub rokowania przy takim wyniku badania histopatologicznego: Rozpoznanie: 1. Carcinoma ductale infiltrans nacroticans mammae Bluoom-II. Emboliae carcinomatosa vasorum. Infiltratino carcinomazosa regionis mamillae et emboliae carcinomatosae vasorum inframamillarium. Fibrosis et atrophia mammae. Tela adiposa apicis axillae. Nodi lymphatici axillae 0/10. 2. Nodi lymphatici et telae adiposae apicis axillae 0/4. Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam serdecznie,

Wynik wskazuje na inwazyjnego przewodowego raka piersi o średnim stopniu złośliwości (G2). W badaniu materiału wyciętego w trakcie operacji nie stwierdzono przerzutów do węzłów chłonnych.

Jeżeli chodzi o rokowanie i przebieg dalszego leczenia, jest to uzależnione od wielu czynników - nie tylko badania histopatologicznego oraz wielkości guza, ale także wieku Mamy, badania w kierunku obecności receptorów hormonalnych (dla estrogenów, progesteronu, HER-2). Nieco szerzej piszemy o rokowaniu w raku piersi na naszej stronie w dziale "Warto wiedzieć".

O dalszy przebieg leczenia proszę pytać przede wszystkim onkologa, który prowadzi Mamę, zna jej historię choroby i aktualne wyniki badań.

Pozdrawiam serdecznie