Wynik badania histopatologicznego po operacji metodą Sturmdorfa z powodu dysplazji

witam otrzymałam wynik histopatologiczny proszę i interpretacje rozpoznanie kliniczne Dysplazja. wyskrobiny z szyjki macicy, wynik wycinek z szyjki 1 wycinki z szyjki w jednym z nich cechy cin -2 p 16+++ 2 strzępki endocervix czy wynik jest niepokojący, zaznaczam ze 8 miesięcy temu miałam operacje metodą Sthundorfa z powodu dysplazji cin3 zrobiłam kontrolne badania cyto wykazało cin1 hpv gr 3 a kolposkopia nie wykazała zadnych zmian czy mczeka mnie znów operacja

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Endocervix to prawidłowa błona śluzowa kanału szyjki macicy. CIN 2 to natomiast śródnabłonkowa neoplazja szyjki macicy dużego stopnia, która wymaga leczenia. Jeśli pół roku temu miała Pani amputację szyjki macicy, najpewniej konieczna będzie kolejna operacja - być może całkowite usunięcie macicy. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym.