Wynik badania histopatologicznego po usunięciu narośli z łuku podniebiennego

Miałem usuwaną narośl z łuku podniebiennego przypominającą przerost brodawczakowaty. W opisie badania hist-pat napisano: "Polipowaty fragment tkanki łącznej ogniskowo z obfitym naciekiem zapalnym z komórek jednojądrowych pokryty nabłonkiem wielowarstwowym płaskim bez cech atypii." Czy taki wynik badania oznacza, że nie był to brodawczak -hpv?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wynik ten jest dość enigmatyczny i nie można jednoznacznie wykluczyć tła HPV. Ważną informacją jest fakt iż nie ma on tła nowotworowego.