Wynik badania histopatologicznego po zabiegu wyłyżeczkowania jamy macicy

Witam, bardzo proszę o przetłumaczenie wyniku histopatologicznego. Jestem po zabiegu wyłyżeczkowania. Poroniłam w 6-tyg ciąży. Mam nadżerke. Villi placentares et residua deciduae sine villoris cum signis syndromatis Arias-Stellae. Cervicitis chronica et detritus cellularis. Będe bardzo wdzięczna.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tłumaczenie to: Kosmki łożyska i pozostałości/fragmenty doczesnej bez kosmków z cechami zespołu Arias-Stella. (Jest to łagodna zmiana dotycząca endometrium związana z komórkami kosmówki. ) Przewlekły stan zapalny śluzówki macicy.