Wynik badania histopatologicznego tarczycy 29-letniej osoby do analizy

Proszę o interpretację wyniku biopsji tarczycy.Bioplat stanowią dwa drobne placiki prawidlowych,małych tyreocytow,liczne makrofagi i hemosyderyna oraz świeże i zhemiolizowane erytrocyty.Obraz mikroskopowy wskazuje na zmiany wsteczne w postaci wylewow krwawych.Uzyskane tyreocyty są prawidłowe lecz ich niewielka ilość nie daje podstawy do pelnrj oceny guzka.1 grupa wg klasyfikacji Bethesda.Pozdrawiam Justyna W.

Lek. Tomasz Budlewski

Grupa 1 wg klasyfikacji Bethesda oznacza zmianę łagodną. Proszę udać się do endokrynologa, który zlecił powyższe badanie w celu ustalenia dalszego postępowania.