Wynik badania histopatologicznego tarczycy 49-letniej osoby do analizy

Rozpoznanie Biopsja tarczycy,, 1 płaty i grupy tyreocytów z których część ma bardzo obfitą kwasochłonną cytoplazmę , jądra komórkowe duże, o ogniskowej nierównej błonie jądrowej z inkluzjami wewnątrzjądrowymi, obecne są liczne limfocyty makrofagi,komórki olbrzymie wielojądrowe, obraz cytologiczny niejednoznaczny wymaga różnicowania pomiędzy zmianami zapalnymi a rakiem brodawkowatym ,,, Jak mam to zrozumieć? czy to może być Rak? dziękuje za odpowiedź

Magdalena StusiĹska

Tak- obraz może odpowiadać zmianom zapalnym lub rakowi- potrzebna jest dalsza diagnostyka.