Wynik badania histopatologicznego tarczycy 57-letniej osoby do analizy

Witam i proszę o interpretacje biopsji tarczycy. Pod kontrolą USG nakłuto zmianę ogniskową litopłynową ( konglomerat zmian) wymiarów 46x34x27 mm obejmującą niemal cały prawy płat tarczycy. Ponadto próbowano nakłuć w dolnym biegunie lewego płata tarczycy drobną niskoechogeniczną zmianę wymiarów 4x3 mm o nieostrych zarysach(nie udało się jej nakłuć z powodu dużej ruchliwości tarczycy). Uzyskany materiał zawiera nieliczne normotypowe tyreocyty małej i średniej wielkości w grupach.

Lek. Tomasz Budlewski

Na podstawie powyższego opisu nie można odnieść się do jego wyniku. Proszę udać się w wynikiem do endokrynologa.