Wynik badania histopatologicznego wycinka szyjki macicy

Witam! Właśnie odebrałam wynik badania histopatologicznego. I. Mat. z k. i j. macicy -rozpoznanie: fragmenty endometrium fazy sekrecyjnej. II. Wyc. z tarczy - rozpoznanie: ektopia gruczołowa w fazie epidermizacji, ogniskowo masywnym przewlekłym zapaleniem zrębu. Wcześniej dostałam skierowanie do szpitala na pobranie badań z rozpoznaniem: 1- patplogia endometrium, 2- macica mięśniakowata, 3 - nadżerka szyjki macicy. co to oznacza i czego mam się spodziewać? mam 46 lat.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia. Aby móc coś więcej powiedzieć konieczne jest zapoznanie się z całością wyników i dodatkowymi informacjami medycznymi. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa.