Wynik badania histopatologicznego znamienia melanocytarnego dysplastycznego typu złożonego

Witam, proszę o interpretację wyniku histopatologicznego. "-Znamię melanocytarne dysplastyczne typu złożonego. Atypia cytologiczna i strukturalna dużego stopnia. Aktywność podziałowa niewidoczna. Nie stwierdza się naciekania naskórka. W części centralnej znamienia niewielki obszar regresji z nasilonym zwłóknieniem zrębu. HMB-45( ) w melanocytach naskórka. S-100 odczyn rozlany. Zmiana usunięta w całości. Marginesy boczne poniżej 0,05 cm i 0,1 cm. Margines głęboki 0,3 cm."

Aleksander Ropielewski

Prosze skontaktować się z dermatologiem odnośnie konieczności dalszego postępowania. Zmiana łagodna i najpewniej konieczna będzie jedynie obserwacja.