Wynik badania histopatologicznego żołądka

Proszę o wytłumaczenie mi, co oznacza wynik badania histopatologicznego. Rozpoznanie: 1. Gastritis chronica antralios minoris gradus. Zapalenie -1, aktywność-0, zanik-0, metaplazja jelitowa -(+) II. H.pylori(-) 2.Mucosa corporis - zapalenie przewlekłe małego stopnia. Bardzo się denerwuję co oznacza " metaplazja jelitowa -(+) II " Mam tylko od kilku lat nadkwaśność, ale nigdy nie bolał mnie żołądek i mogę jeść i oprócz tej nadkwaśności nie mam żadnych problemów z żołądkiem. Uprzejmie proszę o odpowiedź. Irena z Inowrocławia

Gastritis chronica antralis minoris gradus. - oznacza Przewlekłe zapalenie błony śluzowej części przedodźwiernikowej żołądka stopnia małego. Zapalenie -1, aktywność-0, zanik-0 - oznacza nasilenie zapalenia w skali od 0 (brak) do 3 (maksymalne nasilenie). metaplazja jelitowa-(+) - oznacza istnienie metaplazji czyli przekształcenie typowych komórek żołądkowych w formy dojrzałe komórek jelitowych, jest to następstwo przewlekłego stanu zapalnego o niegroźnym charakterze, proszę się tym rozpoznaniem nie niepokoić. H.pylori(-) - oznacza brak zakażenia bakterią Helicobacter pylori. Mucosa corporis - zapalenie przewlekłe małego stopnia. - oznacza przewlekłe zapalenie małego stopnia śluzówki trzonu żołądka.