Wynik badania histopatologicznego żołądka u 56-latki

Witam! proszę o interpretację wyników histopat.części podwpustowej żołądka z 1-ej gastroskopii-09-05-2014-gastris chronica activa(M-43000). helicobacteriosisleczenie:eradykacja IPP Stomezul 20 mg rano i wieczór, 2-ga gastroskopia-21-08-2014-gastris chronica erosiva(M-43000).helicobacter pylori nie znaleziono.Leczenie Stomezul 40 mg rano i wieczór przez 4 tygodnie, potem do 11/2014 Stomezul 40 mg, a potem odstawienie Stomezul do 01/2015-do kolejnej gastro.-jakie są rokowania w tej chorobie?

Małgorzata Panek

Opisywane jest przewlekłe zapalenie śluzówki żołądka. Pierwotnie na tle infekcji bakterią Helicobacter. W kolejnej gastroskopii ocenione będzie czy błona śluzowa żołądka się zregenerowała po zastosowaniu leczenia.
Pozdrawiam