Wynik badania Holter EKG serca i nerwica

Proszę o interpretację w wyniku badanie holterem (powod: wykluczenie somatycznych przyczyn objawów nerwicy lękowej). Dodam, że echo serca jest ok. - 8 skurczy nadkomorowych - 0 komorowych - średni HR 74 - min HR (noc) 40, max (podczas siłowni) 171 - brak pauz To co mnie najbardziej martwi: ST1: minut 936.1, uniesienie 3,4mm ST2: minut 1.2, obniżenie -2.7 mm ST3: minut 1048.6, uniesienie 5.3mm (o tej samej czasie co uniesienie ST1, było to podczas ataku nerwicowego). Max. RR 1711ms.

Witam. Uniesienie odcinka ST podczas objawów nerwicowych może być wynikiem niedokrwienia mięśnia sercowego w związku z czym konieczna jest konsultacja z kardiologiem który przeprowadzi bezpośrednie badanie i zdecyduje o konieczności pogłębiania diagnostyki.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania może wskazywać na niedokrwienie mięśnia sercowego. Wskazana jest wizyta kontrolna u specjalisty kardiologa.