Wynik badania Holter EKG u 74-latka

Mam 74 lata, gram w tenisa od ponad 50 lat, mam od 2 lat 6 bypassow, nie odczuwam zmeczenia w czasie i po grze. Na balach tańcze 5 godzin, prawie nonstop. Brak bólów, omdleń, zawrotów głowy. Kłopoty ze snem od zawsze, biore pól NaSen na noc. Zrobilem Holtera: max HR 108 przy grze w tenisa i 105 przy stosunku. Min 43, średnia 54. poj pob komorowe 25/dobe 1 para. poj pob nadkomorowe 394/dobe. bez pauz Dobrze, czy źle ?? Wymagam leczenia ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik nie wydaje się być wskazaniem do leczenia. Nie ma powodów do niepokoju. Sugeruję jednak, by był Pan pod stałą opieką poradni kardiologicznej.