Wynik badania holtera EKG

Witam dostałam ostatnio wyniki holtera i troszkę się zaniepokoiła. opis jest nastepujacy: W zapisie EKG rytm zatokowy z tendencją do przyspieszonej akcji serca. W godzinach nocnych (g.1:53) epizody bloku p-k IIst typu Mobitz II i 2:1, zahamowanie zatokowe(max R-R 1540ms) Średni HRwynosil 99bpm, min. HR wynosił 67bpm (godz. 6.47), max HR wynosił 159bpm (godz.17:23) liczba pobudzen VEwyniosla 2 w SVE wynosiła 3. Co to wszystko oznacza? Czy to coś poważnego?

Lek. Katarzyna Szymczak

Akcja serca jest przyspieszona, być może konieczne będzie włączenie leków zwalniających pracę serca, wskazane oznaczenie tsh oraz kontrola u kardiologa.
Pozdrawiam