Wynik badania Holtera u mamy

moja mama byla u lekarza i miala badanie holtera i takie sa wyniki : 113946 Qrs;ow , sredni rytm hr wyniosl 81, max rytm HR 128, Min rytm HR 50 2608 pojedynczych nadkomorowych pobudzen przedwczesnych, 0 nadkomorowych czestoskurczy napadowych, 2 tachykardii, 0 bradykardii, 7 rytmow niemiarowych, 0 przerw, 0migotan przedsionkow, 0 blokow wenckebach'a, 100 pobudzen komorowych, 100 pojedynczych przedwczesnych pobudzen komorowych, 0 czynnych rytmow komorowych, o co chodzi?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak jak wynika z badania występują dodatkowe pobudzenia nadkomorowe i komorowe. Proszę udać się z wynikiem do kardiologa, pobudzenia nadkomorowe zwykle nie są problemem poważnym zwłaszcza jeśli są pojedyncze jak w tym przypaku, ale pobudzenia komorowe mogą stanowić problem. Konieczna wizyta u lekarza.