Wynik badania Holterem EKG

Robiłam badanie HOLTEREM EKG i taki mam opis Rytm ztokowy śr.79/min.(min.59-max.138).W ciągu dnia skłonność do przyśpieszonej czynności serca z epizodami tachykardii zatokowej max.138 /min. 55 nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych. 2 salwy nadkomorowe max. z 6 pobudzeń.Nie rejestrowano zaburzeń przewodzenia.Bardzo prosze o odpowiedz.Elzbieta mam 65 lat.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, powyższy wynik nie odbiega znacząco od normy. Jedynie w zakresie przyśpieszeń akcji serca, trzeba zastosować dodatkową czujność i np. można powtórzyć badanie za 3-6 miesięcy. Proszę także o konsultację z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam.