Wynik badania hormonów taczycy u 45-latki

Witam ,prosze o interpretacje badań tarczycy: TSH 2,070 (norma 0,270-4,200) FT4 1,11 (norma0,90-1,80) anty-TPO 9,85 (powyżej 21 lat 0-34IU/ml) FT3 3,13 (norma 2,00-4,40) anty-TG 18,04 badania miałam zlecone ze wzgledu na wystepujacy trądzik na żuchwie i szyji i swedzenia rąk i nóg.

Dzień dobry

Wyniki badań są prawidłowe, więc nie ma Pani zaburzeń funkcji tarczycy, które byłyby przyczyną Pani dolegliwości. Jeśli ma Pani przetłuszczającą się ceręi wypadanie włosów, to sugerowałbym również oznaczenie stężenia androgenów we krwi.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n.med. Marek Derkacz