Wynik badania hormonów tarczycy 25-letniej osoby do analizy

Witam, mam 25 lat zrobilam badania tarczycy. wyniki: tsh 4,48 N(0,25-3,0) ft3 4,48 N(4,0-8,3) ft4 15,79 N(9,0-20,0) co to oznacza? czy konieczna wizyta u endokrynologa?

Dzień dobry,

Ma Pani subkliniczną niedoczynność tarczycy. Wskazana ocena antyTPO i aTG oraz ew. ocena tarczycy w usg. Jeśli planuje Pani ciążę lub ma Pani objawy niedoczynności tarczycy to należy włączyć małą dawkę L-tyroksyny.

Pozdrawiam serdeczne.

Marek Derkacz