Wynik badania hormonów tarczycy 56-latki

Dziś odebrałam wyniki TSH - 0,06 FT4 -20,9 Ft3 - 6,3 TG - 799 Co to oznacza ? pozdrawiam Asia Go.

Witam,

Wygląda na to, że ma Pani nadczynność tarczycy najprawdopodobniej w wyniku jej autoimmunologicznego zapalenia. Wskazane jest oznaczenie stężenia p/ciał przeciwko receptorom dla TSH (TraB), może sobie Pani oznaczyć również stężenie przeciwciał antyTPO. Zalecałbym również usg tarczycy. Z wynikami proszę udać się do lekarza, aby postawić ostateczne rozpoznanie - określić przyczynę nadczynności tarczycy i rozpocząć właściwe leczenie.

Z poważaniem,

Marek Derkacz