Wynik badania hormonów tarczycy a początek Hashimoto

Witam serdecznie. Mam problem. Całkiem nie dawno robilam badania tarczycy, ponieważ moja mama i siostra chorują postanowilam się przebadac. Tym bardziej że mam objawy niedoczynności tak jak moja mama. Wynik to Tsh 4,028 norma 0,035-4,78 Ft4 13,63 norma 11,46-22,65. Lekarz rodzinny podczas szybkiego usg powiedzial ze to początek Hasimoto. Dużo czytałam i wiem że tsh powinno być w granicy 2,5 max. Uczucie zimna nawet w gorące dni i ww objawy. Pozdrawiam i dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Wyniki w tym momencie są w normie. Proponuję udać się do lekarza endokrynologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowania np. pod postacią USG, oznaczenie przeciwciał przeciwtarczycowych.