Wynik badania hormonów tarczycy i rozpoznanie zapalenia tarczycy autoimmunologiczne

Dzień dobry,o co chodzi z moją tarczycą,jestem chora czy nie pierwsze wyniki TSH 5,030 po 3 miesiącach natomiast TSH 2,75 ,FT4 0,94(0,70-1,48),a-TPO 114,46,a-TG,404,30,rozpoznanie :zapalenie tarczycy autoimmunologiczne,dostałam tylko selen ,co dalej

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Stwierdzenie przeciwciał przeciwtarczycowych przemawia za autoimmunologicznym tłem procesu zapalnego gruczołu. Pierwszy wynik TSH wskazywalby na niedoczynność tarczycy. Obecny juz nie, stąd zastosowano leczenie zachowawcze.