Wynik badania hormonów tarczycy u 45-letniej kobiety

Proszę o interpretację wyników badań tarczycy: TSH 0,507 /norma 0,55-4,00/ FT3 5,60 /norma 3,5-6,50/ FT4 19,47/norma 11,5-22,70/ anty TG 3,98/norma 0-4,11/ anty TPO 0,23/norma 0-5,61/ Lekarz rodzinny powiedział że mam powiększoną tarczycę, mam zrobić jeszcze usg. Bardzo proszę o interpretację wyników.

Dzień dobry,

Na podstawie podanych przez Panią wyników możemy rozpoznać subkliniczną nadczynność tarczycy. (Obniżone TSH, przy prawidłowych stężeniach fT3 i fT4. USG warto wykonać z uwagi na potencjalną możliwość zaburzeń echostruktury tarczycy. Warto skontaktować się z endokrynologiem, który wykona Pani usg i po zbadaniu Pani oraz zebraniu wywiadu w razie potrzeby zaleci właściwe leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz