Wynik badania hormonów tarczycy w 26. tygodniu ciąży

witam jestem w 26 tygodniu ciąży i już od czasów szkolnych niedoczynność tarczycy. Moja ginekolog mówi że mam za wysokie tsh 3,120 natomiast endokrynolog że wszystko jest ok. Przyznam że moja ginekolog trochę mnie nastraszyła ze to żle wpływa na rozwój mózgu dziecka. Ostatnią miesiączkę miałam 9.04.2015r a TSH w kolejnych miesiącach:(23.03-4,300 wynik przed planowaną ciążą), 25.05-3,410, 18.07-3,140, 19.08-3,100, 3.10-3,120. czy z moim dzieckiem będzie wszystko ok?

Dzień dobry,

Według aktualnie obowiązujących polskich wytycznych - kobiety w ciąży niezależnie od trymestru ciąży powinny mieć stężenie TSH < 2,5, a więc powinna Pani pod kontrolą lekarską zwiększyć dawkę L-tyroksyny. Optymalne wartości TSH , to tak ok 1-1,5, ale jeśli będzie TSH < 2,5, to będą to wartości wystarczające.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz