Wynik badania HSC a wyłyżeczkowanie jamy macicy

Mialam miec zrobione hsc kontrolne po duphastonie poniewaz wynik z hsc sprzed 3 miesiecy wykazal u mnie rozrost zlozony atypowy blony sluzowej macicy, ale lekarz stwierdzil ze nie ma potrzeby robienia ponownego hsc i narazania mnie na tak inwazyjne badanie skoro w budowie mialam wszystko prawidlowe i zrobil zabieg wylyzeczkowania. Czy lekarz podjal wlasciwa decyzje? Czy material pobrany do badania z lyzeczkowania wykaze to samo co by wykazalz hsc?

Lek. Tomasz Budlewski

Prawdopodobnie tak ponieważ materiał jest ten sam. Proponuję skontaktować się z lekarzem prowadzącym leczenie.