Wynik badania i biopsja płuc

Uszanowanie, z powodu rozsianych zmian śródmiąższowych obu płuc miałem wykona biopsję płuca. Wynik wykazał widoczne ogniska włóknienia fibroblastycznego i obszary z cechami rozedmy. Co oznacza ten wynik?I drugie pytanie Czy nasilające się bóle w klatce piersiowej i uczucie nacisku na serce Ból pojawia się podczas wysiłku, zmian w temp powietrza np z zimnego do ciepłego pomieszczenia. Czy te dolegliwości mają coś wspólnego z płucami? Dziękuje za odpowiedź.

Te dolegliwości mogą mieć źródło w opisywanym przez Pana schorzeniu. Pana płuca nie są zdrowe i wymaga Pan konsultacji w poradni pulmonologicznej.