Wynik badania i wzrost bHCG

witam, lekarz zlecił wykonanie badania bhcg. Pierwszy wynik 29000 a dwa dni później 38519. Czytałam, że wzrost powinien być większy. Czy to może oznaczać nieprawidłowości?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przy tak wysokim poziomie beta-hCG przyrost nie ma już znaczenia diagnostycznego. Wynik jest prawidłowy dla ciąży >5 tyg. i w tym wypadku znaczenie diagnostyczne ma przede wszystkim badanie USG.