Wynik badania IgE 6-latki

Witam serdecznie. Bardzo niepokoi mnie wynik badania IGE (1578 IU/ml) 6-letniej córki. Zbyt wysoki wydaje mi się także PLT 412, limfocyty 10, pozostałe w normie. Córka jest po przebytej infekcji górnych dróg oddechowych. Bardzo długo leczona z powodu glisty ludzkiej, jednak w badaniu kału nic teraz nie wyszło (pobierane przez 3 kolejne dni). Mamy też problemy alergiczne. Choruje na niedosłuch głęboki spowodowany cytomegalią wrodzoną. Proszę o pomoc w interpretacji wyniku.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

podwyższony wynik PLT oraz limfocytów świadczą o niedawnej infekcji. IgE rosną przy alergii dlatego takie wyniki przy tym opisie dziecka nie budzi zastrzeżeń.

Pozdrawiam.