Wynik badania kolonoskopii

Kolonoskop wprowadzony do kątnicy. Bańka odbytnicy o prawidłowym rysunku naczyniowym. Błona śluzowa jelita grubego do kątnicy niezmieniona. W kątnicy i wstępnicy błona śluzowa pokryta treścią kałową utrudniająca badanie. Uwidoczniono ujście wyrostka robaczkowego oraz zastawka Bauhina. Zalecenia kontrola w por. lek. rodzinnego.

Lek. Krystyna Gałązka

Witam serdecznie! W przedstawionym opisie, badanie nie pokazuje żadnych zmian w jelicie grubym. Jednocześnie zaznaczono, że w części jelita nie uwidoczniono dostatecznie obrazu błony śluzowej jelita z powodu najprawdopodobniej niedostatecznego przygotowania do badania (za mała ilość płynów, za krótki okres bez przyjmowania pokarmów). Pozdrawiam