Wynik badania kolonoskopowego 37-letniej osoby

Mam następujący wynik kolonoskopii - w jelicie krętym ogniska przekrwionej błony śluzowej. ściana jelita grubego miernie obkurczona, haustracja pogłębiona. Wynik badania histopatologicznego : rozpoznanie kliniczne Ileitis susp. , mucosa normalis. Mam wiele różnych objawów, a w USG wątroba o zairnistej echostrukturze i aerocholia PŻW. Czy to oznacza, że mam chorobę Crohna?

Magdalena StusiĹska

Rozpoznanie choroby Crohna stawia się na podstawie objawów klinicznych i badań dodatkowch- musi o nim zdecydować Pani lekarz prowadzący.