Wynik badania kolonoskopowego u 69-latki

Wynik z kolonoskopii;W kanale odbytu żylaki.Kanał odbytu b/z.W okolicy zgięcia odbytniczoesiczego polip śr. ok.25mm-wycinki.W esicy liczne uchyłki śr.2-3mm.Ponadto w esicy widoczny polip śr.7mm,w zstępnicy śr. 5mm i we wstępnicy śr.5mm--usunięte i przekazane do badania histopatologicznego.W połowie wstępnicy polipcykliczny polip na szerokiej podstawie-wycinki.Kątnica i zastawka Bauhina prawidłowa.B.prosze o przetlumaczenie tego wyniku i napisanie który polip został do usunięcia chirurgicz.DZIĘKI

Opis kolonoskopii nie jest jasny. Prawdopodobnie dwa polipy stwierdzone u Pani beda wymagały chirurgicznego usunięcia - jeden we wstępnicy i drugi w zgięciu odbytniczo-esiczym. Warto by jednak przyjrzeć sie im ponownie być może jednak nadają sie po odpowiednim przygotowaniu do wyciecia ich podczas kolonoskopii. Więcej informacji znajdzie Pani na naszej stronie www.melitamedical.pl