Wynik badania kreatyniny oraz GFR

Przed tomografią komputerową wykonalem badanie kreatyniny .Wynik 1,42 norma wg laboratorium 0,70-1,20 (przekroczenie) oraz GFR wg MDRD 49,54 ml/min norma > 60 ml/min ( wynik prawidlowy) .Mam 69 lat , waga 87 kg , 40 lat treningów kulturystycznych,w lutym mialem uraz czaszki (krwiak) teraz powtarzam 6 raz tomografię koputerową-miala być z kontrastem i stąd badanie kreatyniny .Mam powiększoną prostatę ( biore leki) , nerki dotychczas byly w normie.Prosze o interpretację badania kreatyniny.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik jest podwyższony, przy przyjmuje Pan jakieś leki? jeśli tak, konieczna jest konsultacja z lekarzem czy któryś z nich nie wpływa na parametry nerkowe w dniu badania był dobrze nawodniony? Proszę powtórzyć badanie za 2-4 tyg oraz wykonać badanie ogólne moczu po dobrym nawodnieniu.
Pozdrawiam