Wynik badania kręgosłupa 28-latki
Mam 28 lat i problemy z kręgosłupem. Lordoza lędźiowa zachowana.Na poziomie L4/L5 widoczna duża centralna przepuklina krążka m-k uciskająca worek oponowy i najpewniej powodująca stłoczenie korzeni ogona końskiego.Poziomie L5/S1 widoczna centralna szerokopodstawna wypuklina krążka m-k,wewnątrzkanałowo obustronie przylegająca do korzeni S1 obustronie nieznacznie zwężająca otwory m-k i obustronie sąsiadująca z korzeniami L5. bULGINIG KRĄŻKÓW L2/L3 i L3/L4. W badaniu tk proszę o pomoc.

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na liczne zmiany o charakterze zwyrodnieniowym zmieniające fizjologiczne ukształtowanie kręgosłupa oraz jego architektonikę wpływającą na prawidłową postawę i ewentualnie powodującą dolegliwości bólowe oraz zmiany przeciążeniowe oddziałujące na struktury nerwowe. Aby przynajmniej w części zatrzymać postęp choroby konieczna jest odpowiednia rehabilitacja - czasami konieczny jest zabieg operacyjny. Proponuję zgłosić się po pomoc do neurochirurga.