Wynik badania kręgosłupa 41-latka

Proszę o diagnozę mojego badania.Mam 41 lat pracuje fizycznie. Zniesienie lorodzy lędźwiowej.Sklerotyzacja i nierówny zarys płytek granicznych trzonów kr.lędźwiowych jak w zmianach przeciążeniowo-zwyrodnieniowych.Przewężenie przestrzeni międzykregowej L5/S1.Sklerotyzacja stawów międzykręgowych L5/S1. Dziękuję Robert.

Szanowny Panie,
przytoczony opis świadczy o obecności zmian zwyrodnieniowo-przeciążenowych odcinka lędźwiowegoi kręgosłupa. Biorąc pod uwagę charakter Pana pracy najprawdopodobniej będą wskazane u Pana zabiegi rehabilitacyjne. Jednak wcześniej powinien Pana zbadać ortopeda i podjąć decyzję co do dalszego postepowania w zalezności od objawów klinicznych jakie zapewne u Pana wystepują. Dopiero połaczenie wywiadu, badania fizykalnego oraz wyniku badania rtg pozwala na postawienie właściwej diagnozy. Pozdrawiam