Wynik badania kręgosłupa 52-latki wykonującej pracę siedzącą

Witam Moja mam dostała następujące wyniki. Bardzo proszę o interpretację i opinię czy to są groźne rzeczy i czy wymagają leczenia. Wiek Mamy 52 Lata zawód księgowa ,,Spłycenie lordozy. Zwężeni przestrzeni międzytrzonowych C5/C6/C7 z wzmożeniem sklerotyzacji blaszek granicznych i cechami krawędziowej osteofytozy. Zaostrzenie wyrostków haczykowatych. Wzmożenie sklerotyzacji podkorowej powierzchni stawowych w stawach międzykręgowych w odcinku dolnym..

Prosze Pania opis Pani zdjecia RTG w języku " na nasze" mówi , że ma Pani zmiany zwyrodnieniowe kregosłupa - i tylko tyle.
Prawdopodobnie odczuwa Pani dolegliwosci bólowe odcinka szyjnego kregosłupa.
Z dużym prawdopodobieństwem Pani dolegliwosci wynikaja z przeciazonych, mocna napietych miesni przykregosłupowych
Polecam:
- masaz leczniczy kregosłupa
- basen
- hydroterapie
- przyjmowanie prawidłowej pozycji ciała
- zwrócenie uwagi na ergonomie miejsca pracy
ewentualnie wspomożenie powyższych - fizykoterapia
Życze dużo zdrowia - powodzenia