Wynik badania kręgosłupa 53-latka

co to znaczy? taki mam kregoslup- klinowa deformacja trzonuL3 z obnizeniem wczesci przedniej i zageszczeniem struktury kostnej w okolicy gornej blaszki granicznej.Na poziomieL2/L3 wypuklina krazka miedzykregowego3mm z impresja na worek oponowy.To samona poziomieL4/L5 4mm.Na poziomieL5/SI wypuklina krazka3mm.Wymiar strzalkowy kostnych ograniczen kanalu kregowego 16mm na tym poziomie

witam,
ma Pan liczne zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, które mogą powodować ból odczuwany właśnie w kręgosłupie.
Wypukliny mogą wymagać leczenia operacyjnego, ale to już pozostawiam do oceny neurochirurgowi, który może spojrzeć w wynik badania na wizycie