Wynik badania kręgosłupa i spłycenie lordozy szyjnej

Witam prosze o zinterpretowanie wynikow badań Spłycenie laktozy szyjnej. Cechy niewielkiego odwodnienia krążków miedzykręgowych w odcinku szyjnym. Niewielkie zmniejszenie wysokosci krążka miedzykręgowego C4/C5 Pozostale krazki międzykręgowe w odcinku szyjnym o zachowanej wysokości. W odcinku C3-C6 nieznaczne rozluźnienie pierscieni włóknistych krążków miedzykregowych i dyskretne modelowanie worka oponowego Reezerwa płynowa rdzenia kregowego na tych poziomach jest nieco zmniejszona ale zacho

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do rehabilitanta aby wdrożyć odpowiednie ćwiczenia wzmacniające mięśnie przykręgoslupowe. Warto jednak podkreślić, że obecne zmiany nie są jeszcze bardzo zaawansowane, choć mogą się pogłębiać.