Wynik badania kręgosłupa u 27-letniej kobiety

Th11/Th12- Niewielkie tylne okrężne uwypuklenie dysku. Bez cech stenozy otworów m-k. L3-L4 - obraz kanału kręgowego oraz otworów m-k obustronnie nie stwierdza się. L4-L5 - tylne okrężne uwypuklenie dysku, modeluje worek oponowy, obustronnie zwężone otwory mk, niecobardziej po stronie lewej. Konflikt korzeniowy po stronie lewej możliwy. L5 - S1 - tylna centralna wypuklina dyskowa modeluje worek oponowy, zwęża kanał kręgowy około 10%. przemieszcza nieznacznie lewy nerw rdzeniowy S1. co to oznacza

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie oraz łączna interpretacja powyższego badania aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.