Wynik badania kręgosłupa u 36-latki

Witam dokucza mi ból kręgosłupa zrobiono mi rentgen i oto wynik ;rotoskolioza kręg.L-S.Skrzywienie boczne kręg L-S.Na poziomach L1-3 zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze stawów międzykręgowych z cechami rozluźnienia aparatu więzadłowo zwężające otwory międzykręgowe.Cechy dyskopatii na poziomie L1-3 ze zmianami o typie spondylodiscitis .Zmizny zwyrodnieniowo-wytwórcze na przedniej powierzchni trzonów kręgów L2-5.Co oznacza ten wynik! Mam 36 lat.Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.Anna.

Badanie rtg jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog albo ortopeda.
Na podstawie przedstawionych danych można wnioskować, że kręgosłup z całą pewnością wymaga dalszego leczenia.
Badanie rtg wykazuje zmiany, w obrębie struktur kręgosłupa, jest to jednak badanie bardzo ogólne. Nie widać na nim co dzieje się w obrębie kanału kręgowego, jakie jest zaawansowanie dyskopatii itd.
Dobrze byłoby wykonać badanie MRI.