Wynik badania kręgosłupa u 48-latki

Zniesienie fizjol. lordozy szyjn.Dyskop. C5/C6 z wtórnymi zmian. zwyrodnie. trzonów w postaci osteofitozy brzeżnej.Krążki międzykr.:-C4/C5-min. tylna wypuklina,C5/C6uogólnione uwypuklenie pirścienia włóknistego;dominuje wypuklina lewoboczna towarzysz. wydatnym osteofitom( napinają więzadło podłużne tylne,zwężają lewy otwór międzykr.)C6/C7-min. wypuklina lewoboczna tow. niewielkim zaostrzeniom sąsiadujcych,tylnych krawędzi trzonów.Rezerwa płynowa okołordzeniowa na poziomie C5/C6 skrajnie zreduk.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik wskazuje na zaawansowaną chorobę zwyrodnieniową. W celu uzyskania szczegółowych informacji o tym jak powinno wyglądać dalsze postępowanie, sugeruję konsultację ze specjalistą neurologiem lub neurochirurgiem, który przede wszystkim zestawi wynik badania ze stanem klinicznym pacjenta.