Wynik badania kręgosłupa u 52-latki

splycenie fizjolog.lordozy ledzwiowej.Zmiany zwyr-wytworcze pod postacia osteofitozy brzeznej.Zmiany zwyrod.trzonow kregowych typ 2 wg modica.Wielopoziomowa dehydratacja k/m.Obnizenie wysokosci k/m w segm .l4-l5.W segml4-l5 masywna tylno posrodkowa protruzja k/m na ok 8mm z uciskiem na worek opony twardej i cechami wzg.2 bocznej stenozy otw.m/k dla nerwow rdzeniowych.Na poz. l5-s1 widoczna tylna szerokopodstawna protruzja na ok.4mm z 2 boczna wzg.stenoza otw.m/k dla nerwow rdz.ZM.zwyr.w staw.m/k

Małgorzata Panek

Zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie oraz zmiany w krążkach międzykręgowych mogą być przyczyną m. in. dolegliwości bólowych . Proszę skonsultować się z ortopedą lub neurochirurgiem.
Pozdrawiam