Wynik badania kręgosłupa u 53-latki

Co oznacza, że w kręgosłupie Th stwierdza się niewielkie prawostronne skrzywienie,wzmożoną sklerotyzację i nierówność zarysu blaszek granicznych trzonów oraz osteofity na bocznych i przednich krawędziach trzonów

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik świadczy o chorobie zwyrodnieniowej. W celu uzyskania odpowiedzi jak powinno wyglądać dalsze postępowanie proszę skonsultować się z lekarzem POZ, który zinterpretuje wynik w oparciu o dane kliniczne (wywiad, objawy, itd.).