Wynik badania krwi 20-letniej osoby do interpretacji

Witam. Odebrałam wyniki badań krwi, ale mój lekarz nic konkretnego mi nie powiedział, tylko że wszystko jest dobrze. Chciałabym oddawać krew na zbiórkach, ale nie mogę, ze względu na wyniki, które nie są w normie: Erytrocyty 5.53 , MCV 73.4 MCH 25,1 RDW-CD 18.5 RDW-SD 47,8 Reszta jest w normie. Chciałabym się dowiedzieć, dlaczego mam takie erytrocyty? Co zrobić, aby wróciły do normy? Kilka razy robiłam badania, a erytrocyty nadal powyżej normy..

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, wyniki wskazują na obecnisć krwinek o zbyt małej objętości i zróżnicowanym kształcie. Konieczna jest diagnostyka u hematologa, czy przyczyną nie jest niedokrwistość hemolityczna. Pozdrawiam