Wynik badania krwi 55-letniej osoby do analizy

Witam. Mam 55 lat, zrobiłem sobie badania krwi i niepokoją mnie następujące anomalie: P-LCR 11% (norma 15-35) i Białko crp 18 mg/l norma 0-10) FT3 5,57 (norma 2,77-5,27. Co to może oznaczać? Niepokoje się.

Aleksander Ropielewski

Wyniki mogą wskazywać na toczący się stan zapalny i nadczynność tarczycy. Są to jednak wyrwane z kontekstu i należy je rozpatrywać z pozostałymi wynikami. P-LCR to wskażnik dużych płytek i nieznaczne podniesienie parametru przy prawidłowej ilości płytek nie jest powodem do niepokoju.