Wynik badania krwi a wskazania do transfuzji

witam mam takie wyniki badań WBC 5,8810^3/MM^3RBC 3.87*10^6/MM^3 HGB 6,4G/dl hct 22.00%MCV 57um^ MCH57um^3 mch 16.6 pg mchc 29.2 rdw15.7 mpv8.0 pdw 9.30 lym33.90 żelazo 27.82.Rozmawiałem z lekarzami i oni wszyscy twierdza że jedynym wyjściem jest transfuzja krwi ,ale pomimo tak złych wyników samopoczucie jest dobre czy jest możliwe leczenie za pomocom żelaza i diety ? Czy transfuzja to jedyne wyjście mimo że niesie za sobą ryzyko powikłań

Trudno odpowiedzieć na Pani pytanie nie znając przyczyn takiego wyniku. Brakuje również ilości płytek krwi, których spadek poniżej 10 tysięcy jest już zawsze bezwzględnym wskazaniem do transfuzji krwi. W ocenie potrzeby trasfuzji bierzemy również pod uwagę stan pacjenta, objawy takie jak tachykardia (przyspieszony rytm serca > 100/minutę), męczliwość i zmiany wybroczynowe na skórze również będą wskazaniem do transfuzji nawet przy nie najgorszych paramentrach morfologii.